Υπεύθυνος καταστήματος εντατικής λιανικής

Κλάδος αγοράς Παροχή Υπηρεσιών
Ευρύτερη περιοχή Αττική - Αθήνα χάρτης
Είδος απασχόλησης Πλήρης Απασχόληση
Τελευταία ανανέωση: 14/12/2010
Κωδικός θέσης: BR01
Π & Δ Αναπτυξιακή ΑΕ

Η εταιρεία Π & Δ Αναπτυξιακή Α.Ε. δραστηριοποιείται στο χώρο της παροχής υπηρεσιών ανάπτυξης & εκμετάλλευσης επαγγελματικών ακινήτων – Project Development. Στα πλαίσια ανάπτυξης ενός νέου καταστήματος εντατικής λιανικής, ζητείται store manager στην περιοχή του Χαλανδρίου.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΛΙΑΝΙΚΗΣ

Ο ρόλος / Αρμοδιότητες και Καθήκοντα

  • Έρευνα αγοράς προμηθευτών, αξιολόγηση, διαπραγμάτευση, εισήγηση επιλογής και αγοράς προϊόντων για τις κατηγορίες που αφορούν το κατάστημα (α. εντατική λιανική δηλ. καπνικά είδη / τύπος / βασικά είδη mini market / ζαχαρώδη / ψιλικά και β. αξεσουάρ αυτοκινήτων)
  • Σχεδιασμός και εισήγηση επιχειρηματικού πλάνου λειτουργίας του καταστήματος βάσει στόχων πωλήσεων και λειτουργικών εξόδων
  • Διεύθυνση καταστήματος και ταμείου, εκπαίδευση - συντονισμός προσωπικού
  • Αξιολόγηση πελατών / αγοράς, ανταγωνισμού και ανάληψη πρωτοβουλιών διόρθωσης όπου κρίνεται απαραίτητο.

Κύρια προσόντα του υποψηφίου

  • Τουλάχιστον 2-3 έτη συναφή εργασιακή εμπειρία, σε επίπεδο προϊσταμένου.
  • Προϋπηρεσία σε θέση διοίκησης καταστήματος λιανικής πώλησης
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας και χειρισμού προγραμμάτων Η/Υ
  • Άριστη επικοινωνιακή, διοικητική και ηγετική ικανότητα.
  • Δέσμευση για το αποτέλεσμα, επιχειρηματική αντίληψη
  • Ομαδικότητα και ευελιξία
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άνεση στην επικοινωνία

Η προσφορά μας:

  • Ικανοποιητικός μισθός αναλόγων προσόντων.
  • Bonus αποδοχών βάσει στόχων & παραγωγικότητας.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Καλωσήρθατε στην Career Planner!
clock  4:53 πμ - 13/12/2019