Μηχανικό Pre Sales

Κλάδος αγοράς Πληροφορική - Τηλεπικοινωνίες
Ευρύτερη περιοχή Αττική - Αθήνα χάρτης
Είδος απασχόλησης Πλήρης Απασχόληση
Τελευταία ανανέωση: 04/12/2010
Κωδικός θέσης: Mech02
Marac

Η ΜΑΡΑΚ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΒΕΕ καλύπτει ένα ευρύ φάσμα δραστηριοτήτων στο χώρο των Τηλεπικοινωνιών, της Πληροφορικής, του Περιβάλλοντος, της Ναυτιλίας, της Ενέργειας και των Ειδικών Εφαρμογών. Για το σκοπό αυτό επιλέγει ανά περίπτωση κορυφαίους και καταξιωμένους στρατηγικούς συνεργάτες από την παγκόσμια αγορά, ενώ ταυτόχρονα σχεδιάζει, κατασκευάζει και διαθέτει προϊόντα που η ίδια έχει αναπτύξει στα εργαστήρια της

Ζητάμε να προσλάβουμε  Μηχανικό Pre-sales (Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι.) για το τμήμα ασυρμάτων επικοινωνιών της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Pre-sales στις τεχνολογίες WiMAX/WiFi/IP
  • Σχεδιασμός και υποστήριξη δικτύων Wireless/Wireline IP network
  • Τεχνικές παρουσιάσεις
  • Τεχνική κατάρτιση και υποστήριξη προτάσεων/προσφορών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες παρέχοντας συμβουλές και τεχνικές διευκρινήσεις
  • Προετοιμασία εγγράφων προσφορών για συμμετοχή σε διαγωνισμούς
  • Διαχείριση της ομάδας τεχνικής υποστήριξης

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία στο κλάδο των τηλεπικοινωνιών
  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης σχολής στους τομείς Τηλεπικοινωνιών, Πληροφορικής, Η/Υ, ή αντίστοιχων σχολών.
  • Καλή γνώση τεχνολογιών ασύρματων επικοινωνιών, ευρυζωνικών / δεδομένων, οπτικών ασύρματων μεταδόσεων
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Ολα τα βιογραφικά θεωρούνται εμπιστευτικά

Καλωσήρθατε στην Career Planner!
clock  12:40 μμ - 21/9/2019